Nové možnosti dotací na výstavbu či rekonstrukci MŠ


Fotka uživatele DEA Energetická agentura.

 

Aktualizace harmonogramu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přinesla pozitivní překvapení v podobě možnosti vyhlášení výzvy na výstavbu, rekonstrukci či vybavení mateřských škol.

V rámci způsobilých výdajů bude možné podpořit výstavbu, rekonstrukci či pořízení vybavení školky. Rovněž bude pravděpodobně možné získat dotaci např. na projektovou dokumentaci, studii proveditelnosti, nákup herních prvků, zajištění bezbariérovosti či zlepšení okolí školky (revitalizace zeleně). Dotace bude pravděpodobně poskytována ve výši 90 % z celkových způsobilých výdajů.

Fotka uživatele DEA Energetická agentura.

 

Naprosto přesné podmínky titulu ještě nejsou známy, pravděpodobně budou podobné jako v předchozí výzvě. Připomeňme, že v minulosti bylo jednou z podmínek dotace navýšení rejstříkové kapacity školky alespoň o 16 dětí (jedno oddělení). Pokud tato podmínka zůstane zachována, tak šanci na zisk dotace budou mít především školky, které jsou nyní na hranici své možné kapacity, či jsou nuceny kvůli přeplněnosti některé děti již i odmítat.

 

Přesné podmínky výzvy budou známy v září tohoto roku. Příjem žádostí bude probíhat pouze jeden měsíc – a to konkrétně v říjnu 2018. Z výše uvedených údajů vyplývá, že bude nutné začít s přípravou projektové dokumentace co nejdříve, aby byl termín žádosti stihnutelný, případně již mít dokumentaci hotovou, či disponovat v tuto chvíli alespoň architektonickou studií. Výzvy budou vyhlášeny dvě a pokryjí svojí působností území celé ČR vyjma hlavního města Prahy.

 

 
 
 


 
 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − 6 =